Proč nakupovat pravý římský travertin u nás?

Naše zkušenost – Vaše výhoda

Vaší výhodou je naše 20-letá přímá zkušenost se širším využitím tohoto ušlechtilého materiálu, týkající se v tomto případě zejména námi postavených a obložených bazénových teras z přírodního travertinu ve venkovním prostředí.

Obzvláště tyto plochy jsou především v našich klimatických podmínkách enormně zatěžovány zvýšenou vlhkostí a teplotními výkyvy tj.faktory, které mají z dlouhodobého hlediska často velmi nepříznivý vliv na strukturální pevnost a soudržnost použitých materiálů.

Známe správný postup

Bazénové terasy se pro nás staly jakýmsi zkušebním polygonem, kde jsme si ověřili jedinečné a správné know-how pro optimální způsob plošných instalací přírodního travertinu v exteriéru i interiéru.

Při dodržení správných a osvědčených postupů pokládky přírodního travertinu s použitím vhodného typu flexibilního pojiva, spárovací hmoty a finální impregnace se Vaše terasa, dlažba, podlaha či stěna nebo venkovní fasáda stanou skutečným přírodním klenotem a originální chloubou Vašeho domova.

Poradíme Vám

  • jak předcházet vzniku nežádoucích skvrn
  • jak zvýraznit barvu a zlepšit strukturu povrchu
  • jak ochránit travertin, aby byl trvale krásný

 

Travertin je přírodní materiál pocházející z různých lokalit, takže bude vždy existovat určitá míra variability v barvě, fosilních a minerálních skvrnách, povrchovém žilkování a obsahu kaveren. To je krása přírodního travertinu a důvod, proč bude Vaše terasa, podlaha či stěna individuální a jedinečná.

Komplexní ochranu přírodního travertinu zajišťuje hloubková impregnace.

Hloubková impregnace je rozpuštěna v kapalném nosiči na bázi lihu nebo vody. Tím je zajištěno, že se impregnace vstřebává do dlaždice těsně pod povrchem a utěsňuje drobné póry a otevřené trhliny.

Po vstřebání se nosič odpaří a ponechá impregnační hmotu na místě.

Základní charakteristikou hloubkové impregnace je povrchová úprava s efektem přírodního matu nebo zvýrazněné barvy a její mikroporéznost.

To znamená, že povrch je prodyšný, ale zároveň odpuzuje vlhkost a je odolný vůči skvrnám. Obecně je hloubková impregnace vhodná k použití v interiéru i exteriéru včetně prostor se zvýšenou vlhkostí, jako jsou plochy okolo bazénů nebo koupelny.

Vhodně zvolená hloubková impregnace zamezí vytvoření dočasných tmavých skvrn při styku kamene s vodou, což má zvláštní význam při použití travertinu  v interiéru. Velice usnadní čištění travertinu, prodlouží jeho životnost a uchrání jeho vzhled. K dispozici jsou impregnace, které nemění barvu kamene, nebo takové, které jeho barvu zvýrazní.

Intenzita zvýraznění barvy kamene závisí na jeho povrchové úpravě.

U hrubých povrchových úprav (broušení, kartáčování) je zintenzivnění barvy mnohem výraznější než u leštěných povrchů. Impregnace,zvýrazňovače barev a speciální vosky jsou navrženy a vyrobeny tak, aby zkrášlily a ošetřily povrch kamene.

Údržba přírodního kamene

Běžná údržba přírodního travertinu bez použití speciálních přípravků na kámen vyžaduje umývání čistou vodou s neutrálními pH přípravky.

Obecně nejlepší jsou čističe bez mýdla, protože minimalizují šmouhy. V případě potřeby můžete použít i jemná bezfosfátová tekutá mýdla nebo prášky, které neobsahují přídavná aromata. Kamenný povrch je třeba vždy dobře opláchnout, abyste odstranili všechny stopy po mýdle nebo čistidle.

Buďte si též vědomi toho, že kamenný povrch (vyjímaje povrchu neupraveného broušením či leštěním) je kluzký, když je mokrý. Proto je nutné dbát zvýšené opatrnosti.

Vápence – mramory se skládají převážně z uhličitanu vápenatého, a proto jsou náchylné vůči kyselinám. Musíte tedy dbát zvýšené pozornosti na složení čisticích prostředků používaných na odstranění skvrn, např.od červeného vína. Na většině běžně dostupných čističů je na zadní etiketě zmíněna vhodnost použití na přírodní kámen.