Využití přírodního travertinu

Obecně

Přírodní travertin je jedním z nejpoužívanějších materiálů v moderní architektuře. Je vhodný především pro obkládání vodorovných a svislých ploch v interiéru i exteriéru jako např. bazénových či zahradních teras,
dlažeb a chodníčků, nebo domovních fasád či podlah a vnitřních stěn obytných prostor domů.

Přírodní travertin má také velice široké uplatnění pro zatěžované stavební části objektů (obrubníky, římsy, fasády) a je zejména vhodný do reprezentativních prostor (hotely, sídla firem, kanceláře), kde působí velmi elegantně a díky své struktuře a povrchu dodává danému prostoru jedinečnou atmosféru. Velmi dobře se udržuje, vždy si zachovává vzhled čistého prostředí a působí hřejivým dojmem.

Námi nabízený přírodní travertin z tradičních italských oblastí Tivoli a Guidonia Montecelio byl jako venkovní obkladový a stavební materiál použit u řady pozoruhodných moderních objektů světové úrovně jako např.Getty Center v Los Angeles, Shell Haus v Berlíně či Kongresový palác v Římě.
V českých zemích se masově používal travertin v architektuře ve 30.letech 20.století ve velmi plodném a tvůrčím období funkcionalismu.

Dejte vale umělým materiálům, příroda se vrací…

Dnes již není nutno se obávat nepříznivých vlivů prostředí, přírodní travertin je velmi trvanlivý a pevný materiál, který se s použitím nových moderních tmelů stává výtečnou možností jak Váš životní prostor obohatit dotekem skutečné přírody a vrátit se ke kořenům…
Plochy z římského přírodního travertinu navozují pocit důvěrně známého prostředí, působí velmi příjemným a přívětivým dojmem a podvědomě člověka vybízejí k dotyku a vnímání jejich rezonujícího působení.

Napodobeniny patří do filmového ateliéru

Náš svět a prostředí kde žijeme jsou často zaplavovány přívalem různých prefabrikátů a umělých napodobenin přírodních materiálů, jež nás obklopují na každém kroku a přinášejí pouze vyprázdněné a sterilní dojmy nevzbuzující žádné emoce. Takové materiály pocit hřejivého a harmonického domova nevytvářejí.
Přírodní římský travertin Vám přinese skutečný prožitek, nadchne Vás svou opravdovostí a syrovou či zjemnělou přirozenou krásou, jíž si zamilujete. Dotkněte se ho…